ВЕЛИКО ЛЕТЊЕ СНИЖЕЊЕ: 20‒40% попуста на Задругина издања!!

Додељене награде на литерарном конкурсу „Бескрајно плаво Коло“ Српске књижевне задруге

У оквиру акције Повратак читању и ћирилици, Српска књижевна задруга организовала је литерарни конкурс Бескрајно плаво Коло, за основне и средње школе у Србији  и окружењу.

Циљ конкурса је повратак култу књиге и неговање темељних, идентитетских вредности националне културе, у духу традиције Српске књижевне задруге. Теме овогодишњег конкурса биле су: Породица и породичне вредности (основне школе) и Породица и савремени свет (средње школе). На конкус се одазвало око 220 ученика из преко 70 школа.

Свечано уручење награда одржано је 13. октобра 2021. године, у Свечаној сали СКЗ. Свечаност је отворио др Душко Бабић, управник Српске књижевне задруге, док је Одлуку о наградама прочитала проф. др Марија Јефтимијевић Михајловић. Награде је уручио академик Матија Бећковић.

Ове године, заједно са Српском књижевном задругом, литерарни конкурс Бескрајно плаво Коло организовале су и две угледне установе ‒ Земунска гимназија и Српска гиманзија „Никола Тесла“ из Будимпеште. Конкурс је подржало и Министарство просвете, науке и технолошког развоја.

Након уручења награда, други део манифестације одржан је у Земунској гимназији, где је проф. др Милош Ковачевић, председник Одбора за српски језик Српске књижевне задруге, одржао предавање на тему Српски језик и питање родне равноправности, a др  Јованка Ластић, директор Српске гимназије „Никола Тесла“ у Будимпешти, говорила на тему Српске школе у Мађарској.

Жири, који је радио у саставу: др Валентина Вукмировић Стефановић, председник, проф. др Марија Јефтимијевић Михајловић и др Душко Бабић, донео је одлуку да се награде следећи ученици:

ОСНОВНЕ ШКОЛЕ:

Прва награда 

Милош Богдановић (VII разред)
Ментор: Рајана Врбњак
ОШ „Илија Кишић“, Зеленика (Херцег Нови)

*

Друга награда

Сергеј Јовић (VI разред)
Ментор: Сања Милошевић
ОШ „Стефан Немања“, Ниш

*

Трећа награда

Слађана Ковач (VIII разред)
Ментор: Дарка Деретић
ОШ „Јован Јовановић Змај“, Требиње
________

Андреј Булески (VII разред)
Ментор: Марија Димитријевић
ОШ „Мирослав Антић“, Београд

***

СРЕДЊЕ ШКОЛЕ:

Прва награда

Ива Ранђеловић (II разред)
Ментор: Драгана Чоловић
Средња школа, Нова Варош

*

Друга награда

Вања Миливојевић (II разред)
Ментор: Милена Милисављевић
Ваљевска гимназија
________

Луна Трбовић (III разред)
Ментор: Владимир Милојевић
XIV београдска гимназија

*

Трећа награда

Мина Павловић (III разред)
Ментор: Милијана Ћосовић
XIV београдска гимназија
________

Теодора Новаковић (III разред)
Ментор: Владимир Милојевић
XIV београдска гимназија
________

Катарина Јаковљевић
Ментор: Кристина Бекић
Српско забавиште, основна школа, гимназија, колегијум и библиотека „Никола Тесла”; Будимпешта

****

ПОХВАЉЕНИ РАДОВИ (ОСНОВНЕ ШКОЛЕ):

Павле Свечак, (VI разред)
ОШ „Лазар Саватић“, Земун
________

Марија Дешић
Ментор: Вишеслава Налчић
ОШ „Душан Јерковић“, Рума
________

Тара Радовановић (VIII разред)
ОШ „Светолик Ранковић”, Аранђеловац
________

Јана Прекић
ОШ „Светолик Ранковић”, Аранђеловац
________

Нада Ковачевић (II разред)
Ментор: Љиљана Соколовић
ОШ „Никодије Стојановић Татко“, Прокупље
________

Андреј Вучковић (V разред)
Ментор: Весна Станојевић
ОШ „Чегар“, Ниш
________

Јована Глиџић (VI разред)
Ментор: Taња Цекић
ОШ „Стефан Немања“, Ниш
________

Нађа Филиповић (IV разред)
Ментор: Живославка Петровић
ОШ „Бранко Радичевић“, Смедерево

ПОХВАЉЕНИ РАДОВИ (СРЕДЊЕ ШКОЛЕ):

Анастасија Сандо (II разред)
Гимназија, Краљево
________

Теодора Кнежевић (III разред)
Ментор: Валентина Вукмировић Стефановић
Земунска гимназија
________

Марко Тишма
Ментор: Ерика Котхенц
Српско забавиште, основна школа, гимназија, колегијум и библиотека „Никола Тесла”; Будимпешта
________

Симона Зрнић (III разред)
Ментор: Владимир Милојевић

XIV београдска гимназија
________

Марија Васиљевић (II разред)
Ментор: Милијана Ћосовић
XIV београдска гимназија
________

Александар Петковић (III разред)
Ментори: Милена Спасојевић и Марија Миленовић
Средња стручна војна школа „1300 каплара“, Београд
________

Андријана Ранитовић (III разред)
Средња школа, Нова Варош
________

Бојана Миљковић (IV разред)
Ментор: Никола Антић
Гимназија, Косовска Каменица
________

Стефан Божић (IV разред)
ЈУ СШЦ „27. јануар“, Рогатица, Република Српска
________

Сара Атлагић (IV разред)
Ментор: Љиљана Бајац Николић
Гимназија, Вуковар
________

Нејла Речковић
Ментор: Сенада Ђешевић
ЈУ СМШ „Бећо Башић“, Плав
________

Емрах Лековић (II разред)
Ментор: Едина Арслановић
СШ ,,Гимназија“, Тутин
________

Андријана Ранитовић (IV разред)
Ментор: Лела Росић
Филолошка гимназија



Додељене награде на литерарном конкурсу „Бескрајно плаво Коло“ Српске књижевне задруге