КОЛО НА КОЛАРЦУ ‒ уторак, 5. децембар, у 19,30 часова у Коларчевој задужбини. УЛАЗ СЛОБОДАН! ~~ КЊИГА НЕДЕЉЕ: Душан Радовић ИЗАБРАНЕ ПЕСМЕ са попустом од 20% од 4. до 10.12. ~~ Наставак распродаје антикварних књига – још више наслова по још повољнијој цени! Све по 100 динара до истека залиха. ~~ НОВО У СКЗ: прво коло СРПСКЕ КЊИЖЕВНОСТИ ЗА ДЕЦУ  1 – 6; поручите комплет по повољној цени!  ~~

Уредничка белешка Бајке које су могле бити песме

Велики писци за такозване одрасле радо су писали за децу. И у томе били велики мајстори. Рецимо Толстој, или Достојевски, или Андрић.

Наш велики песник Стеван Раичковић огледао се у писању прича и песама за децу, а највише дао у „Малим бајкама”.

„Мале бајке” су из поезије прешле у прозу – развијањем књижевне имагинације. Уместо у фантастику бајке, песникова мисао запутила се у тајну маште.

„Песник сугестивно изражава и оно што се догађа и покреће иза ствари, тако да у другом слоју Раичковићево песништво прима извесне црте надреалнога и фантазмагоричнога”, написао је о овим бајкама Слободан Ракитић.

Издање СКЗ, са сликама Љиљане Стојановић Микоњић.

Д. Л.