VASKRŠNJI POPUST (od 23. aprila do 6. maja): 25% popusta na sva izdanja SKZ! POSETITE NAŠU KNJIŽARU, ILI KUPITE ONLAJN!     *     UČLANITE SE U SKZ! Dobijate: 6 knjiga iz Kola i 30% popusta na sva naša izdanja! Zadruga je staro ime za porodicu!

LITERARNI KONKURS SKZ „BESKRAJNO PLAVO KOLO“ odluke o nagradama i pohvalama

Žiri u sastavu: Valentina Vukmirović Stefanović, Marija Jeftimijević Mihajlović i Duško Babić, na sastanku održanom 8. juna 2022. godine, doneo je odluku da se nagrade i pohvale sledeći radovi:

Osnovne škole:

NAGRAĐENI RADOVI:

Prva nagrada 

Miloš Bogdanović (VII razred)
Mentor: Rajana Vrbnjak
OŠ „Ilija Kišić“, Zelenika (Herceg Novi)

*

Druga nagrada

Sergej Jović (VI razred)
Mentor: Sanja Milošević
OŠ „Stefan Nemanja“, Niš

*

Treća nagrada

Slađana Kovač (VIII razred)
Mentor: Darka Deretić
OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“, Trebinje
________

Andrej Buleski (VII razred)
Mentor: Marija Dimitrijević
OŠ „Miroslav Antić“, Beograd

*

POHVALJENI RADOVI:

Pavle Svečak (VI razred)
OŠ „Lazar Savatić“, Zemun
________

Marija Dešić
Mentor: Višeslava Nalčić
OŠ „Dušan Jerković“, Ruma
________

Tara Radovanović (VIII razred)
OŠ „Svetolik Ranković”, Aranđelovac
________

Jana Prekić
OŠ „Svetolik Ranković”, Aranđelovac
________

Nada Kovačević (II razred)
Mentor: Ljiljana Sokolović
OŠ „Nikodije Stojanović Tatko“, Prokuplje
________

Andrej Vučković, (V razred)
Mentor: Vesna Stanojević
OŠ „Čegar“, Niš
________

Jovana Glidžić (VI razred)
Mentor: Tanja Cekić
OŠ „Stefan Nemanja“, Niš
________

Nađa Filipović  (IV razred)
Mentor: Živoslavka Petrović
OŠ „Branko Radičević“, Smederevo

Srednje škole:

NAGRAĐENI RADOVI:

Prva nagrada

Iva Ranđelović (II razred)
Mentor: Dragana Čolović
Srednja škola, Nova Varoš

*

Druga nagrada

Vanja Milivojević (II razred)
Mentor: Milena Milisavljević
Valjevska gimnazija
________

Luna Trbović (III razred)
Mentor: Vladimir Milojević
XIV beogradska gimnazija

*

Treća nagrada

Mina Pavlović (III razred)
Mentor: Milijana Ćosović
XIV beogradska gimnazija
________

Teodora Novaković (III razred)
Mentor: Vladimir Milojević
XIV beogradska gimnazija
________

Katarina Jakovljević
Mentor: Kristina Bekić
Srpsko zabavište, osnovna škola, gimnazija, kolegijum i biblioteka „Nikola Tesla”; Budimpešta

*

POHVALJENI RADOVI:

Anastasija Sando (II razred)
Gimnazija, Kraljevo
________

Teodora Knežević (III razred)
Mentor: Valentina Vukmirović Stefanović
Zemunska gimnazija
________

Marko Tišma
Mentor: Erika Kothenc
Srpsko zabavište, osnovna škola, gimnazija, kolegijum i biblioteka „Nikola Tesla”; Budimpešta
________

Simona Zrnić (III razred)
Mentor: Vladimir Milojević
XIV beogradska gimnazija
________

Marija Vasiljević (II razred)
Mentor: Milijana Ćosović
XIV beogradska gimnazija
________

Aleksandar Petković (III razred)
Mentori: Milena Spasojević i Marija Milenović
Srednja stručna vojna škola „1300 kaplara“, Beograd
________

Andrijana Ranitović (III razred)
Srednja škola, Nova Varoš
________

Bojana Miljković  (IV razred)
Mentor: Nikola Antić
Gimnazija, Kosovska Kamenica
________

Stefan Božić (IV razred)
JU SŠC „27. januar“, Rogatica, Republika Srpska
________

Sara Atlagić (IV razred)
Mentor: Ljiljana Bajac Nikolić
Gimnazija, Vukovar
________

Nejla Rečković
Mentor: Senada Đešević
JU SMŠ „Bećo Bašić“, Plav
________

Emrah Leković (II razred)
Mentor: Edina Arslanović
SŠ ,,Gimnazija“, Tutin
________

Andrija Ratković (IV razred)
Mentor: Lela Rosić
Filološka gimnazija